Самодейни ансамбли

30 май 2019

Северняшка етнографска област

  1. „Мездра“ – гр. Мездра, художествен ръководител Мирослав Аспарухов
  2. „Северняче“, гр. Лом, художествен ръководител Валери Горанов
  3. „Здравец“, гр. Троян, художествен ръководител Стефан Йовчевски
  4. „Елит“, гр. Ловеч, художествен ръководител Маргарита Дончева
  5. „Дунав“, гр. Лом, художествен ръководител Валери Горанов
  6. „Българче“, гр. Велико Търново,  художествен ръководител Галя Иванова, Петър Петров, Митко Димитров
  7. „Сидер Войвода“, гр. Горна Оряховица, художествен ръководител Георги Петров
  8. „Младост“, гр. Монтана, художествен ръководител Стоян Стоянов
  9. „Дидум“, гр. Белене, художествен ръководител Цветана Врайкова
  10. „Найден Кирова“, гр. Русе, художествен ръководител Богдан Донев
  11. „Завет“, гр. Разград, художествен ръководител Росен Богданов
  12. „Искра“, гр. Велико Търново, художествен ръководител Борислав Ангелов
  13. „Търновче“, гр. Велико Търново,  художествен ръководител Бонка Бонева
  14. „Победа“ гр. Велико Търново, художествен ръководител Валери Вълев
  15. „Дунав“, гр. Видин, художествен ръководител Наталия Кирилова
  16. „Цвят“, гр. Видин, художествен ръководител Цветан Лозанов
  17. „Вратица“, гр. Враца, художествен ръководител Георги Евденов
  18. „Атомник“, гр. Козлодуй, художествен ръководител Румен Велковски
  19. „Сивек“, гр. Габрово, художествен ръководител Валентина Маринова
  20. „Развитие“, гр. Севлиево, художествен ръководител Весела и Йордан Йорданови
  21. „Малинарка“, гр. Берковица, художествен ръководител Димитринка Богданова

Странджанска етнографска област

  1. „Трите пъти“, гр. Бургас, художествен ръководител Марио Егов
  2. „Приморско“, гр. Приморско,  художествен ръководител Христо Йорданов
  3. „Слънчев бряг“, гр. Слънчев бряг, художествен ръководител Денислав Кехайов
  4. „Никола Гинов“, гр. Бургас, художествен ръководител  Димитър Гинов
  5. „Атанас Манчев“, гр. Бургас, художествен ръководител  Димитър Тонев


Добруджанска етнографска област

  1. „Варна“ – гр. Варна,  художествен ръководител Иван Станев
  2. „Гергана“ – гр. Варна, художествен ръководител Свилен Христов
  3. Академичен танцов театър „Черноризец Храбър“ – гр. Варна, художествен ръководител проф. Петър Ангелов
  4. „Одесос“ – гр. Варна , художествен ръководител  Радослав Иванов
  1. „Родина“, гр. Варна, художествен ръководител Емил Илиев
  2. „Добротица“, гр. Добрич, художествен ръководител Александър Александров
  3. „Бизоне“, гр. Каварна, художествен ръководител Стела Иванова
  4. „Силистра“, гр. Силистра, художествен ръководител Тихомир Лефтеров
  5. „Ритъм“, гр. Силистра, художествен ръководител Росен Атанасов
  6. „Луди млади“, гр. Нови пазар, художествен ръководител Тодор Ганчев
  7. „Шумен“, гр. Шумен, художествен ръководител Катя Кайрякова
  8. „Златна Добруджа“, гр. Добрич художествен ръководител Коста Георгиев
  9. „Мадара“, гр. Шумен,  художествен ръководител Анета Мутафчиева

Тракийска етнографска област

  1.  Ансамбъл „Загорче“, гр. Септември, художествен ръководител Йордан Зеленогоров
  2. „Китна Тракия“, гр. Хасково, художествен ръководител Иван Иванов
  3. „Златна Тракия“, гр. Хасково, художествен ръководител Златка Тимонова
  4. „Хасково“, гр. Хасково, художествен ръководител Ана Димитрова
  5.  „Чирпанлии“, гр. Чирпан, художествен ръководител Мария Атанасова
  6. „Детелини“, гр. Павел Баня, художествен ръководител Недка Кавръкова
  7. „Верея“, гр. Стара Загора, художествен ръководител Гено Хаджаров
  8. „Звездица“, гр. Димитровград, художествен ръководител Антония и Веселин Иванови
  9. „Ромбана“, гр. Ямбол, художествен ръководител Мая Тодорова и Румен Тодоров
  10. „Детство“, гр. Пазарджик, художествен ръководител Елена Тетева
  11. „Чавдар“, гр. Пазарджик, художествен ръководител Иван Андров
  12. „Тангра“, с. Попинци, художествен ръководител Мария Шангова
  13. „Слав Бойкин“, гр. Раковски, художествен ръководител Велизар Василев
  14. „Розова долина“, гр. Карлово, художествен ръководител Мирослав Типовски
  15. „Дилянка“, гр. Пловдив, художествен ръководител Мария Кьосева
  16. „Арсенал“, гр. Казанлък, художествен ръководител Христо Стоянов
  17. „Тракийска младост” гр. Пловдив, художествен ръководител Мария и Георги Найденови
  18. „Елица“, гр. Пазарджик, художествен ръководител Маргарита Караджова
  19. „Иглика“, гр. Пловдив, художествен ръководител Венцислава Еленска
  20. „Седенчица“, гр. Пловдив, художествен ръководител Нели Карабахчиева
  21. „Въжички“, гр. Стралджа, художествен ръководител Нели Тончева Кавалджиева

Шопска етнографска област

  1.  „София 6“, художествен ръководител – Николай Несторов
  2. „Средец“ , художестевен ръководител – Ники Илиев и Ива Търнева
  3.  „Зорница“, художестевен ръководител Емил Генов
  4.  „Росна китка“, художестевен ръководител Бисер Григоров
  5. Академичен фолклорен ансамбъл, художестевен ръководител Иван Тодоров
  6. „Кремиковци“, художестевен ръководител Стефан Стефанов
  7. „Огнените“ , художестевен ръководител – Петя Григорова и Орлин Иванов
  8.  „Светлина“, художестевен ръководител – Димитринка Андреева
  9.  „Жар“ , художестевен ръководител-  Йорданка Шопова и Иван Шопов
  10. „Балкан“ , художестевен ръководител – Кирил Чирпанлиев.
  11.  „Здравец“, художествен ръководител – Георги Стоянов
  12. „Искър“, художествен ръководител Никола Колев
  13. „Люлин“, гр. София, художествен ръководител Даринка Владимирова
  14. „Актавис“, гр. Дупница художествен ръководител Войн Войнов
  15. „Пауталия“, гр. Кюстендил, художествен ръководител Валентин Кенов
  16. „Граовска младост“, гр. Перник, художествен ръководител Венцислав Андонов
  17. „Граово“, гр. Перниц, художествен ръководител Александър Нецов
  18. „Заря“, гр. Правец, художествен ръководител Мариян Василев
  19. „Момин проход“, гр. Момин прохов, художествен ръководител Радослава Иванова – Асенова
  20. „Средногорие“, гр. Златица, художествен ръководител Събина Илиева
  21. „Лудо Младо“, гр. Годеч, художествен ръководител Мария Цветанова
  22. „Балканска младост“, гр. Етрополе, художествен ръководител Калинка Пушкарова
  23. „Ботевград“, гр. Ботевград, художествен ръководител Стоян Стоянов
  24. „Ботевградска младост“, гр. Ботевград, художествен ръководител Весела Божкова
  25. „Ради Радев“ гр. Елин Пелин, художествен ръководител Борислав Ковачев
  26. „Зора“,гр. Дупница, художествен ръководител Дилиана Диканска

Родопска етнографска област

  1. „Манол Радичев“, с. Гела, художествен ръководител Стефан Герджиков
  2. „Орфей“, гр. Кърджали, художествен ръководител Васил Василев, Гинка Захариева, Нешко Нешев

Пиринска ентографска област

  1. „Веселие“ гр. Симитли, художествен ръководител Калина и Любомир Мирянски
  2. „Никола Вапцаров“, гр. Сандански, художествен ръководител Гергана Костадинова
  3. „Празник“ гр. Сандански, художествен ръководител Михаил Митрев
  4. „Гайтан“ от с. Първомай, художествен ръководител Йордан Николов
  5. „Вихрен“, гр. Благоевград, художествен ръководител Иван Иванов



Коментарите са затворени.