Видни хореографи

20 май 2019

Маргарита Дикова

Родена: 1916 г.

Починала: 1996 г.

Роден в: Цариброд , дн. Сърбия

Професионален път:

-1946 – 1951 г. е преподавател по народни танци към ансамбъла на Софийската опера

-1951 – 1986 г. е хореограф на Националния фолклорен ансамбъл „Филип Кутев“

-1951 – 1971 г. е преподавател в Държавното хореографско училище.

Произведения, които ще помним: „Буенек”, „Иглика”, „Керменско”, „Русалии”, „Мъжко шопско”, „Трите пъти”, „Сватбарска ръченица”, „Лисичето”, „На мегдана”, „Пързалка”, „Късъмско”, „Шопска сюита”, „Трифон Зарезан”; камерните: „Грънчари”, „Заешката”, „Кукли”, „Момински пролетни танци”, „Левенти”, „Луди млади”, „Еркечки танц”, „Свирец-игралец”, „Българи глава вдигнали”, „Тракийска сватба”, „Събор в Софийско”

Отличия:

-1970 г. – удостоена е със званието „Народен артист“

-1976 г. – наградена е с орден „Народна република България“, I степен


Георги Абрашев

Роден: 1924 г.

Починал: 2012 г.

Роден в: с. Лясково, Старозагорско

 Професионален път:

-1947 г. – Сформира танцова група към духовата музика на МВР в Стара Загора

-1948 г. – преназначен като танцьор и заместник-хореограф в професионалния ансамбъл за песни и танци на МВР в София

-1956-1963 г. – Работи в Държавния музикален театър „Стефан Македонски” и е главен балетмайстор и в Ансамбъла на Българската народна армия

-1964-1971 г. – работи в Алжирския национален театър, където открива и ръководи хореографско училище и обучава професионални изпълнителски кадри,

-1967 г. – създава професионалния Алжирски ансамбъл за национални танци и песни (днес Алжирски национален балет)

-1972–1976 г. – главен ръководител и директор на балета на Софийската народна опера

-1977–1985 г. – главен балетмайстор в Главна дирекция „Театър и музика“

-1972–1982 г. – заместник-директор на новосъздадения Полувисш институт за музикални и хореографски кадри в София

-1974–1984 г. – преподавател във Висшия музикално-педагогически институт в Пловдив

-1995 – 2005 г. – преподавател в , Югозападен университет „Неофит Рилски“, Благоевград

Произведения, които ще помним: „Шурале“, „Сребърните пантофки“, „Хубавата Елена“, „Парижки живот“,“Сеячи“, „Тракийски танц“, „Българи от старо време“, либрета за „Трима шопа – три зевзека“, „Сватлък“, „Приказка за братя пръсти“, „Петльо педагог“, „Гимназисти“ и др.

Отличия:

-ордени „Кирил и Методий“ – III и II степен

-„Златна лира“ – на Съюза на музикалните и танцови дейци в България


Методи Кутев

  Роден: 1925 г.

Починал: 2002 г.

Роден в: гр. София

Професионален път:

-1946-1960 г. – Артист-балетист в Националната опера

-1950 – 1960 г. – Хореограф на Ансамбъл на строителните войски

-1960-1990 г. – балетмайстор в Ансамбъл за песни и танци на Българската народна армия

-Преподава в Държавно хореографско училище

Произведения, които ще помним: „Шопска сюита“, „Облог“, „Пиринска импресия“, „Предсватбени тракийски засевки“, „Калушари“, „Момински празник в шоплука“, „Трифон зарезан“, „По полята на добруджа“

Отличия:

-Орден „Кирил и Методи“ II степен


Димитър Димитров

Роден: 1926 г.

Починал: 2001 г.

Роден в: гр. София

Професионален път:

-1957 г. е главен художествен ръководител на ансамбъл „Средец“

-Хореограф на ансамбъл „Пирин“ – Благоевград

-Хореограф на Северняшкия ансамбъл – Плевен

Произведения, които ще помним: „Поморийски танц”, „Ръченица”, „Добруджански мъжки танц”, „По гроздобер”, „Пиринска младост”, „Шопска сюита”, „Пролетни игри” , „Тракийска наздравица”, „Мизийски танци”, „Неделски хора и игри”, „Кумичене”, „Тракийска наздравица”, „Грънчари”.


Кирил Харалампиев

Роден: 1926 г.

Починал: 1986 г.

Роден в: с. Шишковци

Професионален път:

-1950 г. – основава танцов ансамбъл „Владимир Маяковски“

-от 1954 година Кирил Харалампиев завежда отдел танцова самодейност при Централния дом за народно творчество

-от 1956 година е и преподавател по народни танци в средно държавно хореографско училище. Основател и пръв ръководител на отдел Български танци, като училището по негово време се преименува на Държавно хореографско училище

-1967 – 1980 г. – Заместник-директор е на Държавното хореографско училище в София

-1974 – 1976 г. – Главен балетмайстор на Ансамбъла при Строителни войски

-1976 – 1985 г. – Главен хореограф на Държавния ансамбъл за народни песни и танци „Пирин“ – Благоевград

Произведения, които ще помним:  „Каменополско”, „Костенско”, „Танц на вретената”, „Грънчарско”, „Дайчово”, „Четворно”, „Шопски мъжки танц”, „ Чапраз”, „Копаница”, „Сборенка”, „Ръченица”, „Мъдро”, „Момински пролетен танц”, „Пробуждане”, „Танц на младостта”, „Бунтовен дух”, „Празнични танци”, „Комитско либе”,  „Ергенаши”


Ради Радев

Роден: 1929 г.

Починал:2018г.                                           

Роден в: гр. София

Професионален път:

-1950 г. – професионален танцьор в Ансамбъл за песни и танци на Българската армия

-1955 г. – приет в Държавен ансамбъл за народни песни и танци

-1967 г. – създава танцов състав към Шопския ансамбъл и по-късно е назначен за главен художествен ръководител

Произведения, които ще помним: „Жетварки“, „Българска танцова сюита“, „Тракийски мъжки танц“, „В розовата долина“, „Шопска сюита“, „Грамада“, „На мегдана“, „Моминска шега“, „Двубой“, „Лазарки от Софийско“, „Мъжки шопски танц“, „Футбол“ – танцова гротеска „Граовска сюита“, „Ах тия шопи“, „Тракийски ритми“

Отличия:

-Орден „Кирил и Методий“ първа и втора степен

-Медал „София – столица на България“

-Медал „1300 години България“

-Медал „Златна лира“ на Съюза на българските музикални и танцови дейци

-Значка „Отличник на Комитета за култура“

-Плакет „За изключителни постижения в танцовото изкуство“

-Звание „Заслужен артист“


Иван Тодоров

Роден: 1926 г.

Роден в: гр. София

Професионален път:

-1947 г. – основава и ръководи Ансамбъл на Строителните войски

-1951 г. – участва в създаването на Държавно хореографско училище (днес Национално училище за танцово изкуство)

-1951 – 1964 г. – преподавател в Държавно хореографско училище

 

Произведения, които ще помним:  „Буенек“, „Дайчово“, „Пайдушко“, „Медникаровата“, „В розовата градина“,  „Тракийска младост”, „Пролетни огньове”, „Момински танц”, „Бригадири”, „Срещи”, „Ралчо и Радойчо”, „Лудетини”, „Пръски от миналото”, „Джиновски танц”, „Шопска сюита”, „Пиринска импресия”, „Северняшка сюита”, „Общобългарска ръченица”, „Кръшкачи“, „Годишни времена“, „Бабинден“, „Дунаве, бели Дунаве“, „Деца герои“, „Празник в Търновград“

Отличия:

-„Златна кобилица“

 удостоен с най-високото отличие на Столична община „Почетен гражданин на София“

-Награда за цялостно творчество от АХБ „Златна муза“


Кирил Чирпанлиев

Роден: 1929 г.

Роден в: гр. Ямбол

Професионален път:

-1974 г. – ръководител на Фолклорен ансамбъл „Балкан“

Произведения, които ще помним:  „Младост“, „Северняшки танц“, „Пеперуда“, „Куди“, „Оратници“, „Копаница“, „Недоразумение“, „Нашият взвод“, „Въодушевената бригада“, „Щастливо детство“, „Родопски танц“

Отличия:

-„Златна кобилица“ – на ЦИОФФ

-„Златна лира“ на СБМТД

-Ордени „Кирил и Методий“ – II и III степен


Борис Вълков

Роден: 1929 г.

Професионален път:

-1961 г. – методист в Център за художествена самодейност

-1962 г. – ръководител в Централния дом на учителя в София

-1971 г. – началник отдел „Танцова самодейност“ София

Произведения, които ще помним: „ Копаница“, „Пеперуда“, „Кукери“, „Танц на девойките“, „Родопски напеви“, „Момци тракийци“, „Крайдунавски мотиви“, „Срещи“, „Ръченица“, „Русенски дойли“, „Средногорки“, „Арамии“, „Надиграване“, „Фолклорна въртележка“, „Делиормански танци“, „Кърваво хоро“, „Капанска сватба“, „Годишни времена“, „Семейно огнище“, „Детско веселие“, „Възрожденки“, „Иваненки“ и „Празник в шумена града“

Отличия:

-Лауреат и носител на златни медали от републикански фестивали

-Удостоен със званието „Заслужил артист“


Петър Григоров

Роден: 1936 г.

Роден в: гр. София

Професионален път:

-Помощник-ръководител в танцов ансамбъл „Средец“

-Работил в Център за художествена самодейност при Комитета за култура

-За кратко работи като редактор-хореограф в Националната телевизия

-1964 г. – художествен ръководител на детски танцов ансамбъл „Росна китка“

Произведения, които ще помним: „Безгрижно детство“, „Дунавски ритми“, „Игри и танци от Западна България“, „Кюстендилски мотиви“, „Куклички“, „Надиграване“, „Пастирчета“, „Танц на разноцветните връзки“, „Китка български хора“, „Мартенички“, „Колоездачи“, „Дръж се, земьо, шоп те гази“, „Потомци“, „Надсвирване“, „Пейте пиленца“, „Добруджанчета“, „Коледари“, „Завило се вито оро“, „За да има мир“, „Рипни Калинке“, „Празнична“, „Мегдански хора“, „Северняшката“, „Мегданско веселие“

Отличия:

-Орден „Кирил и Методи“ II и III степен.

-1978 г. – „Голямата награда на София“

-1996 г. – „Златна лира“ на Съюза на българските музикални и танцови дейци

-Удостоен със званията „Заслужил артист“ и „Народен артист“


Димитър Манов

Роден: 1941 г.

Роден в: с. Соволяно, Кюстендилско

 Професионален път:

-1975-1977 г. е преподавател по български танци в Държавното хореографско училище София

-1977 г. – главен балетмайстор на Ансамбъла при Главното управление на Строителните войски

-1990 г.  е главен балетмайстор на Ансамбъла при БНА

-1992-2006 г. хореограф в Ансамбъл “Тамбурица” (Питсбърг,САЩ)

Произведения, които ще помним: „Добруджански смесен танц“ („На събор“), „Северняшки танц“, „“На мегдана“, „Капански смесен танц“, „Либе Тодоро“, „Игри край Струма“, „Момински танци“, „Шопи мъже“, „Варненски танци“, „Ние от шоплука“, „Танц с калпаци“,“Шопска сюита“, „Добруджански мъжки танц“, „Тракийски смесен танц“, „Дивотинска копаница“, „Пий, момче, вино“, „Женски танц от Пирина“, „Шопски мъжки танц“, „Оро се вие“, „Пирински смесен танц“, „Кукли“, „Танци от Варна“, „Кюстендилска сюита“, „По гроздобер“, „Празнични тракийски танци“, „Игри от Тракия“, „Пролет в лозята“ („Трифон Зарезан“)

Отличия:

-Двукратен носител на орден “Кирил и Методий” – I степен

-Плакет на Комитета за култура

-„Златна лира” на Съюза на българските музикални и танцови дейци

-1987 г. – Носител на званието „Заслужил артист“

-2012 г. носител на Световния Оскар за фолклор


Тодор Карапчански

Роден: 1941 г.

Починал: 2015 г.

Роден в: гр. Ямбол

 Професионален път:

-1957 г. –  приет в танцовия състав на Държавния ансамбъл за народни песни и танци

-След повече от 30 години професионален танцьор в ансамбъла е назначен за хореограф

Произведения, които ще помним: „Добруджанска сюита“, „Пиринци“, „Граовска задявка“, „Северняци“, „Ямболска сюита“, „Гергьовден“, „Коледно тайнство“,

Отличия:

-Два пъти награждаван със „Златна лира“ на Съюза на българските музикални и танцови дейци за високи творчески постижения


Йордан Янакиев

Роден: 1942 г.

Починал: 2011 г.

        Професионален път:

-1970 г. – втори хореограф на Държавен ансамбъл „Филип Кутев“ София

-1982-1988 г. – работи в Москва – дирекция „Културна дейност сред българските граждани в СССР“

-1988 – 1994 г. – главен хореограф на Държавен ансамбъл „Филип Кутев“ София, като последните две години е и главен художествен ръководител

-1994 г. – преподавател в ЮЗУ „Неофит Рилски“ – Благоевград

Произведения, които ще помним:  „Граовци“, „Мизийска сюита“, „Цанене на дюлгер“, „Варненски танц“, „По жътва“, „Коледно тайнство“, „Нашенци“, „Ние от шоплука“, „От пролет до пролет“, „Грънчари“, „Шопска сюита“, „Шопски танци“, „По гергьовден“, „Шопска танцова сюита“, „Ситната“, „Среща“, „Шопска сюита“, „Женски трънски танц“, „Ваканция“, „На мегдана“, „Тракийска сюита“, „Игри край Ерма“, „Песни и танци от Знеполе“, „Юнак Петльо“, „Добруджанска сюита“, „Влашки танц“,

Отличия:

-„Златна лира“ на Съюза на българските музикални и танцови дейци

-Почетен знак на университета и диплом от ЮЗУ „Неофит Рилски


Агрипина Войнова

Родена: 1943 г.

Професионален път:

-1962 г. – хореограф на Ансамбъл за народни песни и танци гр. Стара Загора“ (Професионален ансамбъл „Загоре“)

-1972 г. – методист-хореограф в Дома за литература и изкуства за деца и юноши при Министерството на народната просвета

-1973 г. – художествен ръководител на Детско юношески ансамбъл „Детство“ Пазарджик

Произведения, които ще помним:  „Мартенски игри“, „Кукли на пружини“, „Шопска сюита“, „Надолу косици, нагоре момици“, „Мартенска сюита“, „Северняшки ритми“, „Мара и лишанка“, „Надпяване на пръстените“, „Игри по пеперуда“, „Кубчета и кукли“, „Приятели“, „Тодоровден“, „Звънчета“,

Отличия:

-Орден „Кирил и Методий“ I степен

-„Златна кобилица“ на ЦИОФФ


Красимир Петров

Роден: 1943 г.

Роден в: с. Стамболово

Професионален път:

-1964-1988 г. – преподавател в Държавно хореографско училище София (Национално училище за танцово изкуство)

-1988-1992 г. – заместник директор и художествен ръководител на отдел „Български танци“

-1993-2000 г. – директор на училището

-1996 г. – започва работа в Академия за музикално, танцово и изобразително изкуство гр. Пловдив като хоноруван преподавател

-2003-2005 г. –  работи в Института за изкуствознание при БАН

-2005-2009 г. – преподавател по български танци в Болградска гимназия „Георги Ст. Раковски“, Украйна и ръководи Народния ансамбъл „Изворче“ в с. Чушмелия (сега Кринично), Болградски район

-В момента преподавател в ХТМУ в специалност „Български танци“, председател е на Управителния съвет на Сдружението на танцовите дейци, оказва методическа помощ в ДЮФА „Изворче“

Произведения, които ще помним: „Ръченица“, „Дайчово“, „Пирински танц“, „Настроение“,“Ръченица с шиници“, „Кукери“, „Момински пролетен танц“, „Джиновско“, „Шопски танц“, „Добруджански мъжки танц“, „Ямболски коледари“, „Чудният свирец“, „Пирински моми“, „Шопи“, „Веселячета“, „Северняшки танц“, „Хлевенки“, „Шопски хора и игри“, „Мартенички“, „Добруджански ръченик“, „Варненски танц“

Отличия:

-„Златна лира“ на СБМТД

-През 2013 г. заслужено е избран от Българска академия на науките и изкуството за „академик“


Рахила Петрова

Родена:

Родена в:

Професионален път:

-1967-1974 г. – хореограф в Фолкорен ансамбъл „Граовче“

-1974 г. -до момента хореограф в ДЮФА „Изворче“

Произведения, които ще помним: „Шопски танц“, „Йовино хоро“, „ Детско веселие“, „Северняшки смесен танц“,  „Детски камерен танц“.


Отличия:


Никола Колев

Роден: 1948 г.

Роден в: с. Балван, Велико Търново

Професионален път:

-1973-1985 г. – хореограф на ДЮФА „Изворче“

-1976 г. – започва работа Държавно хореографско училище (Национално училище за танцово изкуство)

-1985 г. – основава Ансамбъл „Искър“

-2002-2006 г. – художествен ръководител на специалността „Български танци“ в Национално училище за танцово изкуство

Произведения, които ще помним: „Люлка се люля“, „Шопчета“, „Мамини помощници“, „Закачка“, „Игри и закачки от Шоплука“, „Сурваки“, „На къра“, „Крайдунавски танц“, „Бръмбъзък“, „Ненадиграла ми се“, „У нашенско“, „Балада“, „Момчетии-лудории“, „Край Дунава“, „На мегдана“, „Драгоевски момци“, „Галяно хоро“, „Добруджазов ръченик“, „Фолк рок“, „Размисли“, „Коледуване в Дерманци“, „Криво хоро“, „Шопски танци“, „Гледам горе, гледам долу“, „Игри и закачки“, „Кукери“, „Хайде да играем“.

Отличия:

-Медал „1300 години България“

-Първа награда за хореография от Международния фолклорен фестивал в Закопане, Полша

-Орден „Кирил и Методий“ III степен

-Първа награда за танц „Балада“ от Първия фестивал на професионалните училища за танцово изкуство в Казанлък

-„Златна лира“ на СБМТД

-Диплом и грамоти от Министерството на културата


Христо Иванов

Роден: 1949 г.

Роден в: гр. Казанлък

Професионален път:

-1982-1988 г. – хореограф на Държавен фолкорен ансамбъл „Филип Кутев“

-1975 г. – преподавател в Държавно хореографско училище и ръководител на ансамбъла към него

-1983-1988 г. – помощник-ръководител в ансамбъл „Средец“

-2006 г. – ръководител на специалност „Български танци“ в Национално училище за танцово изкуство,  София

-2016 г. – главен художествен ръководител на професионален ансамбъл „Загоре“ – Стара Загора

Произведения, които ще помним:  „Коледари“, „По гроздобер“, „Пиринска севда“, „Празник в Тракия“, „Видинска сюита“, „Ямболски коледари“, „Граовска сюита“, „Тракийски танци“, „Добруджанско настроение“, „Жива вода“, „Танцови фантасмагории“

Отличия:

-Отличие и грамота за „Принос в развитието на българската култура“ от Министерството на културата

-„Златна лира“ на СБМТД

-2019 г. – „Кристално огърлие“ на СБМТД


Емил Генов

Роден: 1955 г.

Роден в: гр. София

Професионален път:

-1982-1992 г. – помощник-ръководител на танцовия колектив при читалище „Д-р Петър Берон“

-1984-1989 г. – методист по „Танцово изкуство“ в Благоевски район и Студентска община в София

-1981 г. – до момента, създава и е главен художествен ръководител на Студентски танцов ансамбъл „Зорница“

-1986 г. – до момента преподавател в ХТМУ, специалност „Български танци“

Произведения, които ще помним: „Игри от Видинско“, „Петрунино“, „Калушари“, „Надиграване“, „Влаинки“, „Пуста младост“, „

Отличия:

-„Златна лира“ на СБМТД


Мариян Василев

Роден: 1958 г.

Роден в: гр. Плевен

Професионален път:

-Главен художествен ръководител на ансамбъл „Дружба“ при дома на културата на МВР

-Хореограф на ансамбъл „Средец“

-Хореограф в Академичния фолкорен танцов ансамбъл  при Студентски дом на културата – София

-Главен художествен ръководител на ансамбъл „Крмиковска младост“

-1984 г. – преподавател в Държавно хореографско училище, София

-1992-2002 г. и 2007-2011 г. е главен учител и главен художествен ръководител на специалност „Български танци“ в Национално училище за танцово изкуство, София, като през това време ръководи и ансамбъла му.

-2002 г. – печели конкурс за методист-хореограф в Запрожка област и старши преподавател в Бердянски държавен педагогически университет – Република Украйна

Произведения, които ще помним:

Отличия:

-Медал и носител на званието „Отличник“ на образованието на Република Украйна

-„Златна лира“ на СБМТД

-„Кристално огърлие“ на СБМТД

-„Кристална лира“ на СБМТД


Бисер Григоров

Роден: 1961 г.

Роден в: гр. София

 Професионален път:

-1985-1997 г. – работи като хореограф на Ансамбъл „Росна китка“

-1985-1990 г. – ръковосител на Младежки състав към Ансамбъл „София“

-1997 г. – започва работа в Национална спортна академия „Васил Левски“, където в момента е главен асистент.

Произведения, които ще помним: „Граовски танц“, „Игри и песни от Пирина“, „Момчетии“, „По неволя“, „Снимка за спомен“, „Видински задевки“, „Магарищари“, „Хей, хоп“, „Срещи“, „Коледари“

Отличия:

-„Златна лира“ на СБМТД


Ивайло Иванов

Роден: 1966 г.

 Професионален път:

-1987 г. – танцьор, а малко по-късно репетитор в танцовия състав на Държавен ансамбъл за народни песни и танци (сега Национален голклорен ансамбъл „Филип Кутев“)

-2000-2002 г. – солист и хореограф в трупата на Нешка Робева

-2002 г. – балетмайстор , а по-късно хореограф на Ансамбъл „Филип Кутев“

-2007 г. – работи с актьора и режисьор Камен Донев

Произведения, които ще помним: „Една македонска история“, „Диви ягоди“, „Българска легенда“, „Кръстопът“, „Българи от старо време“, „Житница“, „Сбореник“, „Русалийски игри“, „Танц с шпори“, „Катарзис“, „Танци от Бозвелийско“, „Тракийски мотиви“, „Нашенската“.

Отличия:

-Специална награда за цялостния репертоар на НФА „Филип Кутев“ на IX Салон на изкуствата

-Сертификат и златна монета за значим принос за развитието на българската култура от Съвета на Европейската научна и културна общност


Христо Димитров

Роден: 1969 г.

Роден в: гр. Варна

 Професионален път:

-2002 г. – създава Професионален ансамбъл „Българе“

-Създава и организира Международен Фестивал на народната носия в Жеравна

-Участва и организира редица патриотични събития и фестивали

Произведения, които ще помним: „Това е България“, „България през вековете“, „Албена“, „Морски истории“, „България в Европа“, „Последната нощ на Апостола“, „Осмото чудо“

Отличия:

-Почетен знак „Златен век“ и грамота от Министерството на културата

-Удостоен с наградата „Почетен гражданин“ на град Шумен


Асен Павлов

Роден: 1971 г.

Роден в: гр. Кюстендил

Професионален път:

-1993 г. – създава и ръководи до днес Ансамбъл „Чинари“

-1995 г. – основава и ръководи ансамбъл „Чинарче“ с. Казичане

-1999 г. – започва работа в Държавно хореографско училище (Национално училище за танцово изкуство) София

-2000 г. – главен хореограф на Ансамбъл „Гоце Делчев“ София

-2011 г. – художествен ръководител на специалността „Български танци“ в НУТИ София

Произведения, които ще помним: „Дунавско настроение“, „Малките шиници“, „Северняци-веселяци“, „Варненски танц“, „Тракийски танц“, „Шопска задявка“, „Шопска сюита“, „Ямушак“, „Арамии“, „Лудо хоро“, „Край вардаро“, „Четвъртото измерение“, „Друмища български“, „Орфей и Евридика“, „Магията на танца“, „Картините на майстора“, „Балкански табор“, „Възрожденски разкази“, „Болярите на танца“, „Траките“,

Отличия:

-„Сребърна лира“  на СБМТД

-„Златна книга“  – за принос към съхранение на българския фолклор

-Награда за цялостен принос за развитие и съхранение от фестивала „Пирин фолк“


София: Иван Несторов, Люба Вълчева, Никола Узунов, Първан Стоев, Георги Андреев, Методи Корчев, Илия Ризов, Захари Андреев, Александър Стоянов, Милан Стаменов, Тошко Кючуков, Живко Петров, Димитър Ненчев, Райчо Раев, Александър Панков, Емилия Делева, Снежана Петрова, Даниела Нушкова, Мария Евтимова,  Кая Иванова, Огнян Алексиев, Марин Маринов, Нестор Несторов, Юлия Стоичкова, Георги Панков, Николай Несторов

Перник: Станой Андонов, Георги Димитров, Йордан Божилов

Кюстендил: Валентин Кенов

Коментарите са затворени.